Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo” - Kraków

Adres: Grzegorza Korzeniaka 14, 30-298 Kraków, Polska.
Telefon: 126238146.
Strona internetowa: scherzo.krakow.pl.
Specjalności: Szkoła.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 27 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 3.4/5.

Lokalizacja Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo”

Recenzje dla Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo”

Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo” - Kraków
Joanna Solarska
5/5

Po Scherzo moja córka dostała się do najlepszego liceum w Polsce! Zaangażowanie nauczycieli w rozkwit talentów dzieci - unikatowe. Ale to jeszcze nie wszystko... Dzięki wspaniałej kadrze, pracującej z pasją i ogromnym zaangażowaniem, dzieci są zaopiekowane na każdym poziomie, nie tylko naukowym. Rozwijają się edukacyjnie, społecznie, kulturalnie, są uważnie i indywidualnie prowadzone. Do tej pory Zosia wspomina czego nauczyło ją Scherzo i za co jest im bardzo wdzięczna.
Pani Dyrektor wszystko co robi, robi z serca i dla dobra dzieci. Ogrom wsparcia, życzliwej wyrozumiałości i troski jaki otrzymały moje dzieci po przyjściu do nowej szkoły był nieoceniony.
Panie w kuchni robią cuda - niejadki zaczynają jeść najbardziej wymyślne potrawy i je uwielbiają (np. mój Karol).
Panie w sekretariacie, które co rano z uśmiechem witają każdego ucznia... Każdej z tych osób i tych, których nie wymieniłam a które sprawiły, że moje dzieci dostały skrzydeł w Waszej szkole, z całego serca dziękuję!

Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo” - Kraków
R Jolata R
5/5

Polecam z całego serca, zarówno szkołę, jak i przedszkole. Cudowne miejsce, wnuczek codziennie wraca z uśmiechem na twarzy.
Podziwiam zaangażowanie Nauczycieli i Dyrekcji w tworzenie tak wyjątkowej placówki!

Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo” - Kraków
Dominika Pamuła
5/5

Scherzo to świetna szkoła zarządzana przez świetnych ludzi. Mój syn z uśmiechem na twarzy do niej maszeruje, a nam rodzicom rosną serca widząc jak duże postępy robi w nauce. Szkoła ma bardzo dużo pomocy naukowych, świetny system motywacyjny, własną róznorodną kuchnie itd. W szkole przede wszystkim każdy ma do siebie masę szacunku i wszyscy wg zasady równości która tam panuje, są jednakowo traktowani bez względu na wiarę czy pochodzenie. Polecam z całego serca.

Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo” - Kraków
Salaj F
1/5

HE HE HE, Szkołę że tak powiem wspominam okropnie. Bez korepetycji z matematyki się nie obejdzie, jeśli chcemy zdać 8klasisty powyżej 60%. Wszyscy muszą być podporządkowani dyrekcji bo inaczej "Wylot!" - słowo to słyszałem od początku bycia w tej szkole... Na plus jednak edukacja z J.Ang(Super poziom, nauczyciele i egzamin Cambridge B1/B2 pod koniec 8kl) i J.Pol. W szkole średniej ciężko się odnaleźć z wielu przedmiotów (głównie chemii). Koniecznością po tej szkole w liceum/technikum, jest brać korepetycje z wszystkich przedmiotów. Gorąco nie polecam.

Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo” - Kraków
Adam Skrzypczyk
4/5

CZY WARTO POSŁAĆ SWOJE DZIECKO DO SZKOŁY SCHERZO?

Wiele ludzi zastanawia się czy posłać swoje dzieci do szkoły podstawowej Scherzo w Krakowie. Jest wiele plusów i minusów tej szkoły,w tym tekście chciałbym rozważyć czy należy posłać swojego bąbelka do tej szkoły. Moje zdanie zostanie popartę wieloma argumętami oraz moją własna opinią.
Szkoła wyróżnia się rozmaitymi lekcjami które pomagają młodym uczniom rozwijać się i poznawać świat lepiej niż w innych szkołach. Świetnymi przykładami takich przedmiotów może być “topik”, teatr czy taniec. Na “topiku” dzieci uczą się o rozmaitych tematach takich jak: historia kultura, przyroda i wiele wiele innych. Podczas topicu dzieci uczą się różnymi sposobami na przykład wyjeżdżanie w teren lub przeprowadzanie doświadczeń. Gdy kończą topic klasa podsumowuje cały tema oraz świętują wielkim piknikiem co sprzja przyjaznej atmosfera.
Mimo iż młodsi uczniowie mogą się czuć bardzo dobrze, to starsi mogą mieć problem
z zaakceptowaniem niektórych zasad panujących na terenie szkoły. W szkole panuje wiele ograniczeń, jednym z nich jest system wprowadzający specjalne aktywności podczas długiej przerwy. Powoduje to, że uczniowie nie mogą decydować co będą robić podczas przerwy obiadowej, a muszą wybrać konkretną aktywność. Z własnego doświadczenie wiem że jest to frustrujące gdyż nie można zagospodarować przerwy w sposób jaki się chce. Innym przykładem są obowiązkowe kluby popołudniowe.
W szkole Scherzo istnieje wiele sposobów na integrację: jednoczące lekcje wychowawcze, drużyny oraz system kumpla. Drużyny polegają na integracji międzyklasowej, oparte są na wspólnym zbieraniu punktów, które można zdobyć za osiągnięcia w dziedzinie edukacji lub zachowania. W drużynie znajdują się uczniowie z każdej klasy dzięki czemu dzieci integrują się nie tylko w swojej grupie kolegów, ale też z innymi uczniami. Rok w szkole Scherzo dzieli się na trymestry. Pod koniec każdego trymestru nauczyciele zliczają punkty, które dana drużyna zdobyła. Ta drużyna, która zdobyła ich najwięcej dostanie nagrodę jaką jest wycieczka niespodzianka.
Dużym problemem jest przygotowanie uczniów do życia w liceum lub technikum. Szkoła nie przygotowuje do zadań domowych , innego stylu nauki czy choćby ciągłych sprawdzianów i kartkówek w szkole średniej. Podczas lekcji nauczyciele w ogóle nie zadają uczniom prac domowych, kartkówki nie są oceniane , a powtórka zawiera wszystkie odpowiedzi do sprawdzianu. Przez takie rzeczy utrudnia to pracę w liceum.
Podsumowując szkoła wydaje się idealna dla uczniów do klasy czwartej, kiedy to dzieci w dużym stopniu uczą się przez zabawę, ciekawe doświadczenia, a wszystko to odbywa się w przyjaznej atmosferze. Jednak kiedy dziecko staje się starszę to wiele reguł i zasad wydaje się po prostu dziecinnych.

Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo” - Kraków
Zuzanna Warzecha
5/5

Polecam! Szkoła z indywidualnym podejściem do ucznia oraz wyjątkowa kadrą !

Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo” - Kraków
Pyś Miś
1/5

BRAK PARKINGU , rodzice przyjeżdzający po swoje dzieciaki zostawiają samochody WSZĘDZIE ! stoją NAWET na środku ulicy, jeżdżą po stopach ludzią , CO GORSZA NIE próbują przeprosić. Brak kultury zarówno rodziców jak i dzieci i tego uczy szkoła

Zespół Placówek Oświatowych „Scherzo” - Kraków
Daria Rakin Photographer
5/5

Bardzo polecam, wszystkie negatywne opinie są wzięte z nikąd. Szkoła jest cudowna, ma świetne zasady. Polecam pójście na dni otwarte.

Go up