Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra

Adres: plac Piastowski 27, 58-560 Jelenia Góra, Polska.
Telefon: 757551048.

Specjalności: Atrakcja turystyczna, Politechnika.

Opinie: Ta firma ma 145 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja Pałac Schaffgotschów

Pałac Schaffgotschów – historyczny pałac w Jeleniej Górze
============================================================

Pałac Schaffgotschów znajduje się w ścisłym centrum Jeleniej Góry, przy placu Piastowskim 27. Jest to budowla, która ma duże znaczenie historyczne i kulturowe dla regionu. Pałac został wybudowany w stylu barokowym w XVII wieku, a w XX wieku został gruntownie odnowiony.

Obecnie Pałac Schaffgotschów jest siedzibą Politechniki Jeleniogórskiej, ale jest też atrakcją turystyczną. Goście mogą zwiedzać okazałe wnętrza pałacu i zobaczyć wiele cennych dzieł sztuki. W Pałacu znajduje się również muzeum, w którym można zapoznać się z historią pałacu i jego dawnych mieszkańców.

Pałac Schaffgotschów jest również popularnym miejscem organizacji różnych wydarzeń, takich jak koncerty, balety i spektakle teatralne. Goście mogą korzystać z szerokiej oferty gastronomicznej, w tym z restauracji serwującej tradycyjne potrawy kuchni polskiej i śląskiej.

Pałac Schaffgotschów jest położony w centrum Jeleniej Góry, w pobliżu innych interesujących obiektów, takich jak kościół św. Ernesta i park miejski. Można tu dostać się bez problemu komunikacją miejską lub pieszo.

Na stronie 757551048 można znaleźć bardziej szczegółowe informacje o godzinach otwarcia i biletach. Na stronie tej znajdują się również informacje o aktualnych wydarzeniach i wystawach. Ponadto, na stronie można zapisać się na wycieczkę grupową lub zakupić bilety online.

Pałac Schaffgotschów ma na swoim koncie 145 recenzji na Google My Business, co świadczy o dużym zainteresowaniu tego miejsca. Średnia ocena wynosi 4.6/5, co świadczy o bardzo wysokiej jakości usług i oferty. Większość recenzentów podkreśla piękno i historyczne znaczenie pałacu, a także przyjemny klimat i profesjonalną obsługę.

Jeśli szukasz miejsca, które połącza historię i kulturę z rozrywką i dobrym jedzeniem, to Pałac Schaffgotschów jest idealnym wyborem. Zapraszamy do odwiedzenia tego unikatowego miejsca i zapoznania się z bogatą historią Jeleniej Góry.

Zachęcamy do kontaktu przez stronę internetową, aby uzyskać dodatkowe informacje i zarezerwować bilety. Polecamy również skorzystanie z oferty gastronomicznej i udziału w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Pałacu.

Recenzje dla Pałac Schaffgotschów

Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra
Vanalai
4/5

Bardzo ładny pałac. Budynek wyremontowany, choć wygląda, że tylko od placu, gdyż od strony parku ma nieco inne kolory. Niedostępny do zwiedzania poza pojedynczymi wydarzeniami, a szkoda. Pozostaje tylko spacer w okół budynku oraz w starym parku przypałacowym.

Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra
Radek D
4/5

Pięknie odnowiony Pałac. Wybierając się do Jeleniej Góry od strony Karpacza czy Szklarskiej Poręby będziemy przejeżdżać przez Cieplice zatem warto się tam zatrzymać. Pałac plus Plac Piastowski warto obejrzeć, przespacerować się tamtędy. Pałacu nie da się zwiedzać gdyż w środku mieści sie filia Politechniki Wrocławskiej. Polecam.

Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra
Ka Pruszek
5/5

Przepiękny pałac, który był siedzibą rodu Schaffgotschów. Położony jest on na Placu Piastowskim, w centrum Cieplic, w sąsiedztwie pięknego parku zdrojowego. Obecnie w pałacu mieści się filia Politechniki Wrocławskiej… i nie jest on udostępniony do zwiedzania…a szkoda, bo ten pałac to prawdziwa perełka ?

Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra
Kasia
5/5

Odnowiony, ładnie prezentujący się z zewnątrz pałac, którego zarządcą jest Politechnika Wrocławska. Mieści się w nim jeleniogórska filia tej uczelni. Pałac Schaffgotschów pochodzi z XVIII wieku. Trudno go przeoczyć podczas zwiedzania uzdrowiska, gdyż znajduje się w centrum Cieplic, przy Placu Piastowskim. Niestety budynek nie jest udostępniony do zwiedzania. Wielka szkoda.

Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra
Katarzyna Suchecka
4/5

Piękny zabytkowy pałac. Wewnątrz uchowała się aula z niesamowitymi zdobieniami. Na co dzień jest niedostępny, pod opieką Politechniki Wrocławskiej. Dzięki Nocy Muzeów, w tym roku była możliwość dwukrotnego wejścia i obejrzenia pałacu, głównie auli. Polecam.

Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra
Iza Bella
5/5

Monumentalną rezydencję (fasada posiada długość 81 metrów) wzniósł książę Johann Nepomucen Schaffgotsch w miejscu renesansowego dworu i domu gościnnego[3]. Pałac wzniesiono w latach 1784-1809 z wykorzystaniem reliktów obu budynków, które pozostały po pożarze z roku 1777[3]. Rezydencja reprezentuje styl dojrzałego baroku w połączeniu z formami wczesnoklasycystycznymi[3]. Autorem projektu jest Johann Georg Rudolf, którego zatrudniono w dobrach Schaffgotschów oraz majątku cystersów krzeszowskich[3]. Dekoracje fasady wykonał Augustin Wagner i kamieniarz Johann Pausenberger. Wnętrza dekorowali w stylu empire, w latach 1789-1809, malarz Anton Paetz i sztukator Johan Joseph Echtler[3]. W latach 1865-1866 przebudowano wnętrza w duchu historyzmu[3]. W latach 1949-1951 przeprowadzono remont pałacu[3]. Od roku 1975 w pałacowym budynku znajduje się filia Politechniki Wrocławskiej[4].

Wikipedia

Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra
Jerzy Kozera
5/5

Piękny pałac w samym sercu Cieplic z 1788 roku. Długi na 81 m. Za pałacem olbrzymi park.

Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra
Kriss KK77
5/5

Ładna architektura pałacu pięknie się komponuje z otoczeniem parku i deptaku.

Go up